Kam s dětmi 


Pohádkový statek Vranovice (6 km) - venkovský statek plný strašidel a nejrůznějších aktivit pro děti i jejich rodiče. Otevřeno mají o víkendech a svátcích od 10 do 17 hodin (duben, květen, červen, září a říjen), přes letní prázdniny (červenec, srpen) každý den od 10 do 18 hodin.

Zoo a minigolf Plasy (24,3 km) - jedna z nejmenších zoologických zahrad u nás. Vznikla v roce 2016 postupným rozšiřováním Fantasy Golf - Cesta kolem světa, kde jsou v rámci jednotlivých kontinentů umístěna zvířata a rostliny. Otevřeno je  denně.

Zoo Plzeň (29,6 km) - 1 z 20 nejlepších zoologických zahrad v Evropě, pečující o více než 1 300 živočišných druhů. Od dubna do října můžete navštívit také samostatnou specializovanou expozici statických i pohyblivých dinosaurů v životní velikosti. Návštěvy Dino Parku jsou od 8 do 18 hodin, návštěvy zoologické a botanické zahrady lze uskutečnit od 8 /9 do 17/ 19 hodin dle sezóny.

Techmania (27,6 km) - science centrum v prostorách bývalé provozní haly v areálu Škoda Holding a.s. představuje dětem základní přírodní jevy a zákony, seznamuje je se světem vědy a techniky a láká k experimentování, probíhají zde programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké show. Naleznete zde přes stovky interaktivních exponátů, dále např. modely lokomotiv, gyroskop a 3D kino nebo 3D planetárium. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.

                  Muzeum na demarkační linii v Rokycanech, Muzeum vojenské a letecké techniky                    Air park Zruč, Expozice požární techniky Zbiroh

                   více zde

Ultramarinka Břasy (5 km) - multisportovní areál, na kterém se nejedno dítko vydovádí. Nachází se zde dráha pro in-line brusle, pumptrack, diskgolf, venkovní tělocvična.