Muzea

Muzeum Josefa Hyláka Radnice (4 km) - muzeum slouží také jako infocentrum. Muzeum se nachází v původně raně barokním zámku vystavěném za účasti Jakuba Augustona, později upravován Šternberky. K vidění jsou etnografické, historické a přírodovědné sbírky z Radnicka, sbírky starožitností rodáka Václava Kočky-Amorta, informace o osobnostech města a okolí, architektuře a vývoji města. Vstup je zdrama, otevřeno od 8 do 16:30 v květnu až září celý týden, mimo sezonu ve stejnou dobu od pondělí do pátku.

Muzeum letecké a vojenské techniky - Air park Zruč (12 km) - mezi exponáty naleznete letadla, vrtulníky, tanky, transportéry, děla i repliky letadel. Návštěvníci také mají možnost nastoupit do mnoha exponátů. Prohlídka je rozdělěna do několika částí - základní oddělení, speciální oddělení (potěší přdevším fandy techniky letadel) a depozitář. Vstupné pro dospělé je 100/ 200 Kč, otevřeno je v zimních měsících 10 až 18, v letních měsících 10 až 20 hodin.

Muzeum B.Horáka Rokycany (14 km) - muzeum dokumentuje okres Rokycany, ale i část hořovicka, Příbramska, Křivoklátska a jižního Plzěňska. Dále muzeum uskutečňuje krátkodobé výstavy užitého i výtvarného umění a má moderní stálé expozice. Otevřeno je celoročně denně, kromě pondělí, od 8 do 16 hod.

Muzeum na demarkační linii Rokycany (14 km) - sídlí v areálu bývalých kasáren a soustředí se na bojovou techniku a historii vojenství od r. 1918 do r. 1945. Expozice: vojenská kolová technika, dělostřelecký park, tanky a obrněné transportéry. Otevřeno je od dubna do října, od 9 do 18 hod.

Expozice požární ochrany Zbiroh (18,6 km) - jediné muzeum profesionálních hasičů z ČR. Mapuje hasičskou techniku a výstroj od poloviny 18. století po 1.pol. 20. století. Mezi nejcennější patří ruční hasicí stříkačka z roku 1746, požární tank SPOT 55 nebo první vrtulník MI-2, který létal pro integrovaný záchranný systém. Otevřeno květen až září mimo pondělí 9-17 hod. 

Západočeské muzeum v Plzni (21 km) - muzeum umístěné v krásné novorenesanční budově z počátku 20. století. Uvidíte zde mimo jiné expozici palných zbraní nebo výstavu míšeňského historického porcelánu. Otevřeno je od úterý do neděle 10 - 18 hod.