Rozhledny a vyhlídky

Rozhledna Na Vrchách (3 km) - nová moderní rozhledna tyčící se nad obcí Břasy nabízí při jasném počasí výhled až na Šumavu či Krušné hory. Vznikla v roce 2013 také jako datový převaděč. Vstup je volný, otevřeno je od 1.4. do 15.10. od 8 do 20 hodin, jinak od 8 do 17 hodin.

Vyhlídka na Křemenáči (5,9 km) - přímo uprostřed obce Břasy se nachází skála zvaná Křemenáč nebo také Křemelák. Návrší bylo osídleno již ve 3. tisíciletí před naším letopočtem, nacházelo se zde výšinné sídliště chamské kultury. Na vrchol vede několik cestiček, které se s trochou úsilí dají zvládnout i s dětmi.

Vyhlídka Havlova skála (5,9 km) - krásná romantická vyhlídka na vinoucí se řeku Berounku spolu se zříceninou hradu Libštejn a Libštejnským mlýnem. Avšak pozor, vyhlídka nemá žádné zábradlí a vstup je jen na vlastní nebezpečí.

Rozhledna na Kotli (20,2 km) - rozhledna se nachází na stejnojmenném kopci u Rokycan, architektonicky velmi vzhledná stavba o výšce 28 m vás dostane do konečné 600 metrové výšky nad mořem, odkud můžete spatřit Šumavu, Brdy i hrad Radyni. Pokud budete mít opravdu štěstí, mohli byste spatřit i vrcholky Alp. Otevřena je celoročně.

Chlum (21 km) - 25 m vysoká rozhledna na okraji města Plzně. Za dobré viditelnosti jsou vidět vrcholky Šumavy, spatřit lze i vrcholy s rozhlednami Koráb u Kdyně a Čerchov v Českém lese, nebo např. hrad Přimdu. Otevřeno je od 1.4. do 31.10.

Rozhledna Radost (21,7 km) - na katastru severoplzeňského Jarova, blízko sousedního Dobříče, stojí soukromá dřevěná rozhledna Radost, která je zpřístupněna široké veřejnosti. Jedná se o atypickou rozhlednu o celkové výšce 9,2 m, k jejímuž vrcholu vedou majestátné schody o délce 11,2 m. Vstup je možný kdykoliv.