Návštěva Plzně

Plzeňské historické podzemí - prohlídka chodeb, sklepů a studní přibližující návštevníkům středověký život pod městem. Součástí prohlídky je i ochutnávka piva. Otevřeno je denně od 10 do 17/ 18 hod.

Pivovar Prazdroj a Pivovarské muzeum - prohlídka pivovaru vás provede místy, kde se známý ležák od roku 1842 vyrábí, ve sklepích ochutnáte nefiltrovaný Pilsner Urquell čepovaný přímo z ležáckého sudu. Pivovarské muzeum pak mapuje výrobu piva od středověku až po vznik velkých průmyslových pivovarů. Součástí muzea je pozdně gotická sladovna, hvozd, původní valečka a dvouúrovňové ležácké sklepy. Součástí prohlídky je opět ochutnávka piva. Pivovar můžete navštívit denně od 8 do 17/ 18 hod, muzeum pak od 10 do 17/ 18 hod.

Katedrála sv. Bartoloměje - gotická katedrála je dominantou města. Z její 102,26 metrů vysoké věže se naskýtá krásný výhled na celou Plzeň. Uvnitř katedrály je k vidění proslulá Plzeňská madona, vrcholné dílo ve stylu tzv. "krásných madon" českého gotického umění. Vstup na věž 10 až 18 hod, do katedrála je dočasně z důvodu rekonstrukce nepřístupná.

Velká synagoga - jedná se o největší synagogu v České republice, druhou v Evropě a třetí na světě. Byla postavena v letech 1888-1893 v maursko-románském slohu. Často se zde konají také koncerty a výstavy. Velká synagoga je z důvodu rekonstrukce momentálně uzavřena.