Na kole

Techniku jízdy na kole vypilujete v okolí například zde:

- Pumptrack (2 km) na hřišti u koupaliště v Újezdu u sv. Kříže

- Ultramarinka Břasy (5 km) - skvělý multisportovní areál, ve kterém se mimo jiné nachází pumptrack, dřevěné lávky apod.

- singletraily Berounka Trails (3 km) nedaleko obce Újezd u sv. Kříže, koncipované jako flowtraily s upraveným povrchem, sjízdné i pro bikery bez větších zkušeností..

Pro celodenní projížďku pak můžete využít některý z následujících okruhů:

Dvorecký okruh náročnost: střední délka: 54,3 km převýšení: není známo kolo: trekingové trasa: Dvorce-Němčovice-Kamenec-Svinná-Bujesily-po červené do Liblína-za mostem po zelené do Dolního Hradiště-Kočín-Babina-Plasy-po zelené do Nebřeziny-Obora-Jarov-Chotinná-po žluté do Nynic-Darová-Vranovice-Břasy-Újezd u Sv. Kříže-Dvorce na trase: zámek Liblín, klášter Plasy, přívoz Darová

Na Krašov a Krakovec náročnost: vysoká délka: 57,2 km převýšení: 182 m kolo: horské trasa: Bohy-Rohy-Brodeslavy-Všehrdy-Černíkovice-Milíčov-Krakovec-Zvíkovec-Chříč-Ptíč-Hlince-Holovousy-Všehrdy-Bohy na trase: vyhlídka před obcí Ptíč, Lejskův mlýn, Cukrovic, Uhrovic a Machův mlýn, zřícenina hradu Krašov s vyhlídkou, hrad Krakovec na okruh se napojíte v obci Bohy (13 km od Farmy Dvorec) více k cyklotrase naleznete zde

Přes Rokycany a přívoz Darová náročnost: vysoká délka: 59,3 km převýšení: 213 m kolo: horské trasa: Vranovice-Darová-Nynice-Chotiná-Žichlice-Dolany-Tymákov-Rokycany-Hudlice-Nový Dvůr-Bašta-Doubravka-Vranovice na trase: kaple, usedlost Třemošnice, Dolanský most, přístřešek v Zábělé, vyhlídka Holý vrch, přívoz Darová na okruh se napojíte v obci Vranovice (5 km od Farmy Dvorec) více k cyklotrase naleznete zde. 

K Hromnickému jezírku náročnost: vysoká délka: 23,4 km převýšení: není známo kolo: horské trasa: Vranovice-Darová-Nynice-Chotiná-Žichlice-Hromnice-zámek Býkov-Česká Bříza-Zruč-Nadryby-Nynice-Darová-Vranovice na trase: Hromnické jezírko, zámek Býkov, přívoz Darová na okruh se napojíte v obci Vranovice (5 km od Farmy Dvorec)

Baroko I náročnost: střední délka: 37,35 km převýšení: 248 m kolo: trekingové trasa: Výrov-Plasy-Žebnice-Mladotice-Chrášťovice-Odlezly-Potvorov-Bílov-Sedlec-Olšany-Výrov na trase: autokemp, Mariánská Týnice, klášter Plasy na okruh se napojíte ve Výrově (17 km od Farmy Dvorec) více k cyklotrase naleznete zde.

Baroko II, náročnost: střední délka: 37,55 km převýšení: 239 m kolo: trekingové trasa: Plasy-Vrážné-Ondřejov-Křečov-Štichovice-Vladměřice-Hodovíz-Bažatnice-Dražeň-Lomnička-Lomany-Plasy na trase: usedlost Nový Ovčín na okruh se napojíte v Plasích (doporučujeme přesun autem - 30 km od Farmy Dvorec) více k cyklotrase naleznete zde. 

Po stopách cisterciáků náročnost: střední délka: 31,3 km převýšení: 239 m kolo: trekingové trasa: Výrov-Plasy-Mladotice-Chrášťovice-Potvorov-Sedlec-Olšany-Výrov na trase: hájovna Stradina, usedlost Sechutice, Olšanská a Trojanská hájovna, Mariánská Týnice, klášter Plasy na okruh se napojíte ve Výrově (17 km od Farmy Dvorec) více k cyklotrase naleznete zde. 

Do lesů plných borůvek obtížnost: vysoká délka: 54,43 km převýšení: 284 m kolo: horské trasa: Plasy-Cikánka-Krašovice-Brod-Horní bělá-Dolní Bělá-Berk-Spankov-Mladotice-Zebnice-Plasy na trase:usedlosti Libenov a Dolní Lípí, klášter Plasy na okruh se napojíte v Plasích (doporučujeme přesun autem - 30 km od Farmy Dvorec) více k cyklotrase zde.