Koupání, kanoe a rafty

V okolí penzionu si můžete užít opravdu krásné přírodní koupání v zatopeném dolu Hliňák       (5,4 km) nebo ve Vranovickém jezírku (5,2 km), koupání v řece Berounce je nejlépe přístupné  v tábořišti Na Kobylce (8,2 km), mezi uměle vytvořené nádrže patří pak koupaliště v Újezdu u Svatého Kříže (2 km), u kterého najdete také velké dětské hřiště a občerstvení.

Ze vzdálenějších možností doporučujeme Rokycany (14 km), zde je pro vás v zimním období krytý bazén, v letním období koupaliště. Hezké koupání nabízí také rybník Habr u Volduch (12 km) nebo jezero u Ejpovic (19 km).

Doporučujeme si zapůjčit lodě a vyjet na vodu. Berounka je jednou z nejkrásnějších řek Česka a jednou z mála, kde plujete krajem bez silnic, jen volnou přírodou. Řeka je nenáročná a doporučená i pro začátečníky. Nalodit se můžete u Dolanského mostu (16 km) a pokračovat buď do Zvíkovce (19 km) - t.j. 43,2 říčních kilometrů, nebo do Skryjí (26km) - t.j. 49 říčních kilometrů. Trasu si můžete případně zkrátit, předpokládaná rychlost plavby na horním toku Berounky je 5 km/h.